Nowy numer 22/2023 Archiwum

Za miesiąc rozpoczyna się diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę

Potrwa zasadniczo trzy dni, od 15 do 17 sierpnia, ale dla niektórych grup krócej lub dłużej.

Będzie to XXVII Diecezjalna i 373. Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Towarzyszy jej hasło „W mocy Bożego Ducha”.

Oficjalne rozpoczęcie pielgrzymki będzie miało miejsce w uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia o 8.00 na Mszy św. w gliwickiej katedrze.

Dzień wcześniej z Kuźni Raciborskiej wyjdzie grupa pomarańczowa, która dołączy do głównego nurtu w Gliwicach. Zakończenie pielgrzymki odbędzie się 17 sierpnia o 15.30 Mszą św. na wałach Jasnej Góry. Głównymi odpowiedzialnymi za pielgrzymkę są ks. Adam Jasiurkowski, wikary parafii Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach (kierownik pielgrzymki), i ks. Tomasz Wieczorek, wikary parafii św. Anny w Zabrzu (kierownik trasy).

Trasa i etapy:

  • 14 sierpnia – Kuźnia Raciborska – Gliwice
  • 15 sierpnia – Gliwice – Tworóg

W tym samym dniu po Mszy w kościele św. Katarzyny w Toszku wyruszy Grupa 1 – Fioletowa, a po Mszy w kościele MB Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach – Grupa Czarna.

  • 16 sierpnia – Tworóg – Boronów

Msza św. w kościele w Tworogu o 8.00. W tym dniu z Lubecka wyjdzie na trasę Grupa Szara.

  • 17 sierpnia – Boronów – Jasna Góra.

Zapisy możliwe są w niektórych parafiach, ich lista jest zamieszczona na stronie: pielgrzymki-gliwice.pl. Tam też znajduje się ogólny formularz zgłoszeniowy. Zapisać się można również w dniu wyjścia. Koszt udziału: 20 zł (w tym: 5 zł znaczek i 15 zł opłata pielgrzymkowa).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast