Za miesiąc rozpoczyna się diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę

Potrwa zasadniczo trzy dni, od 15 do 17 sierpnia, ale dla niektórych grup krócej lub dłużej.

Będzie to XXVII Diecezjalna i 373. Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Towarzyszy jej hasło „W mocy Bożego Ducha”.

Oficjalne rozpoczęcie pielgrzymki będzie miało miejsce w uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia o 8.00 na Mszy św. w gliwickiej katedrze.

Dzień wcześniej z Kuźni Raciborskiej wyjdzie grupa pomarańczowa, która dołączy do głównego nurtu w Gliwicach. Zakończenie pielgrzymki odbędzie się 17 sierpnia o 15.30 Mszą św. na wałach Jasnej Góry. Głównymi odpowiedzialnymi za pielgrzymkę są ks. Adam Jasiurkowski, wikary parafii Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach (kierownik pielgrzymki), i ks. Tomasz Wieczorek, wikary parafii św. Anny w Zabrzu (kierownik trasy).

Trasa i etapy:

  • 14 sierpnia – Kuźnia Raciborska – Gliwice
  • 15 sierpnia – Gliwice – Tworóg

W tym samym dniu po Mszy w kościele św. Katarzyny w Toszku wyruszy Grupa 1 – Fioletowa, a po Mszy w kościele MB Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach – Grupa Czarna.

  • 16 sierpnia – Tworóg – Boronów

Msza św. w kościele w Tworogu o 8.00. W tym dniu z Lubecka wyjdzie na trasę Grupa Szara.

  • 17 sierpnia – Boronów – Jasna Góra.

Zapisy możliwe są w niektórych parafiach, ich lista jest zamieszczona na stronie: pielgrzymki-gliwice.pl. Tam też znajduje się ogólny formularz zgłoszeniowy. Zapisać się można również w dniu wyjścia. Koszt udziału: 20 zł (w tym: 5 zł znaczek i 15 zł opłata pielgrzymkowa).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..