GN 08/2020 Archiwum

Za miesiąc rozpoczyna się diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę

Potrwa zasadniczo trzy dni, od 15 do 17 sierpnia, ale dla niektórych grup krócej lub dłużej.

Będzie to XXVII Diecezjalna i 373. Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Towarzyszy jej hasło „W mocy Bożego Ducha”.

Oficjalne rozpoczęcie pielgrzymki będzie miało miejsce w uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia o 8.00 na Mszy św. w gliwickiej katedrze.

Dzień wcześniej z Kuźni Raciborskiej wyjdzie grupa pomarańczowa, która dołączy do głównego nurtu w Gliwicach. Zakończenie pielgrzymki odbędzie się 17 sierpnia o 15.30 Mszą św. na wałach Jasnej Góry. Głównymi odpowiedzialnymi za pielgrzymkę są ks. Adam Jasiurkowski, wikary parafii Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach (kierownik pielgrzymki), i ks. Tomasz Wieczorek, wikary parafii św. Anny w Zabrzu (kierownik trasy).

Trasa i etapy:

  • 14 sierpnia – Kuźnia Raciborska – Gliwice
  • 15 sierpnia – Gliwice – Tworóg

W tym samym dniu po Mszy w kościele św. Katarzyny w Toszku wyruszy Grupa 1 – Fioletowa, a po Mszy w kościele MB Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach – Grupa Czarna.

  • 16 sierpnia – Tworóg – Boronów

Msza św. w kościele w Tworogu o 8.00. W tym dniu z Lubecka wyjdzie na trasę Grupa Szara.

  • 17 sierpnia – Boronów – Jasna Góra.

Zapisy możliwe są w niektórych parafiach, ich lista jest zamieszczona na stronie: pielgrzymki-gliwice.pl. Tam też znajduje się ogólny formularz zgłoszeniowy. Zapisać się można również w dniu wyjścia. Koszt udziału: 20 zł (w tym: 5 zł znaczek i 15 zł opłata pielgrzymkowa).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama