Nowy numer 39/2023 Archiwum

Bytom. Żałoba po tragicznej śmierci mieszkańców

W związku ze śmiercią mieszkańców kamienicy przy ul. Katowickiej w Bytomiu, zniszczonej w wyniku wybuchu gazu, prezydent miasta ogłosił żałobę i odwołuje w sobotę i niedzielę wszystkie imprezy miejskie. Franciszkanie zachęcają do modlitwy.

Prezydent Mariusz Wołosz powołał wraz ze służbami miejskimi, policją i strażą pożarną sztab kryzysowy. Rodzinie ofiar i rodzinom osób poszkodowanych zapewniono pomoc psychologiczną. Na placu Klasztornym dla mieszkańców zostało zorganizowane wsparcie w szkole i w specjalnym busie. Dla wszystkich tych, którzy nie będą mogli wrócić do swoich mieszkań, zostały zapewnione miejsca noclegowe. Mieszkańcy kamienicy i sąsiednich budynków mogą też uzyskać informacje pod numerem telefonu Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego: 697 441 454" - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta.

Jutro w kościele franciszkanów przy pl. Klasztornym, znajdującym się w bliskim sąsiedztwie wybuchu, po każdej Mszy odbędzie się specjalna modlitwa za tragicznie zmarłych i poszkodowanych.

Bytom. Żałoba po tragicznej śmierci mieszkańców   Plac Klasztorny w Bytomiu w czasie akcji. Klaudia Cwołek /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast