Nowy numer 09/2020 Archiwum

W niedziele można wejść na wieżę

Gliwicki PTTK zaprasza do zwiedzania wieży kościoła Wszystkich Świętych i podziwiania panoramy miasta i okolic.

Od maja do końca września w każdą niedzielę można wejść na wieżę z przewodnikiem, który opowiada historię miasta i kościoła. Wystarczy przyjść o 16.00 lub 17.00 przed wieżę i kupić bilet u przewodnika (7 zł).

Wieża kościoła Wszystkich Świętych w Gliwicach ma ok. 63 m i jest jedyną tak wysoką budowlą otwartą dla turystów. Do pokonania jest ponad 200 stromych schodów. Przy dobrej widoczności można dostrzec Górę św. Anny, a także Beskid Śląski, Mały i Żywiecki. Natomiast sam kościół jest jednym z najstarszych i najcenniejszych obiektów w Gliwicach. Na szczycie wieży znajduje się duży krzyż ustawiony w 1950 r. z okazji 700. rocznicy założenia Gliwic.

Oprócz niedzielnych wejść gliwicki PTTK proponuje w soboty października i listopada zwiedzanie nocą (trzeba wcześniej rezerwować miejsce). Grupy natomiast mogą umawiać się w dogodnym dla siebie terminie z przynajmniej tygodniowym wyprzedzeniem. Więcej informacji TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama