Nowy numer 08/2020 Archiwum

Śląskie. 500 plus na pierwsze dziecko obejmie ponad 812 tysięcy dzieci

Od 1 lipca będzie można składać elektroniczne wnioski o 500 złotych na pierwsze dziecko. Urzędnicy apelują o sprawne załatwienie formalności i zapewniają, że wypłaty będą zrealizowane w jak najkrótszym terminie.

O szczegółach programu informowała dziś w Katowicach minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa. Jak zapewniła, od lipca przyjmowane będą wnioski elektroniczne, a miesiąc później - od 1 sierpnia - będzie można składać wnioski papierowe. Minister zaapelowała jednak o sprawne załatwianie formalności:

Zmiany w programie 500+ polegają na tym, że od 1 lipca świadczenie będzie przysługiwało na wszystkie dzieci do 18. roku życia bez względu na dochody rodziny. - W województwie śląskim będzie to ponad 812 tysięcy - poinformował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek:

Minister rodziny powiedziała, że ze świadczenia skorzysta ponad 6 milionów 800 tysięcy dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

  • miron
    18.06.2019 11:18
    Pamiętaj, Przyjdzie Platforma i wprowadzi próg zarobkowy około 800zł brutto na osobę. Wszyscy zarabiający więcej nie otrzymają świadczenia. Jest to napisane na stronie Platformy chociaż nie wprost. Trzeba wyczytać między wierszami.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama