Nowy numer 37/2021 Archiwum

20. rocznica wizyty Jana Pawła II w Gliwicach

Przed nami najważniejsze spotkania związane z 20. rocznicą wizyty Jana Pawła II w Gliwicach - 15 czerwca na placu Krakowskim i 17 czerwca w katedrze.

Wspominamy pielgrzymkę Jana Pawła II w 1999 roku i jego krótką, ale bardzo wzruszającą wizytę w Gliwicach. To było spontaniczne spotkanie 17 czerwca z około półmilionową rzeszą ludzi.

Zobacz: Papieski serwis specjalny

Jutro, 15 czerwca, w rocznicę nieszporów na lotnisku, w których papież ze względu na stan zdrowia nie mógł uczestniczyć, odbędzie się spotkanie na placu Krakowskim o 16.00.

Już od 14.00 planowane jest rodzinne malowanie obrazów do myśli Jana Pawła II „Dłonie są krajobrazem serca”. Prace te zostaną później pokazane na wystawie w filii MBP. Na scenie wystąpią AZM Politechniki Śląskiej, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Lipowianie”, Jacek Kierok i Górnicza Orkiestra Dęta KWK „Sośnica”. Wszystkich wykonawców łączy to, że występowali kiedyś przed Janem Pawłem II.

Natomiast wieczorem w Kinie Amok o 19.00 odbędzie się koncert poetycko-refleksyjny „Ucisz serce”, z udziałem m.in. Barbary Bursztynowicz, wypełniony nastrojową muzyką klasyczną, filmową i estradową.

Na ten dzień Biblioteka Centralna MBP przygotowała grę miejską „Papież i gliwiczanie”, która rozpocznie się o 11.00 w bibliotece przy ul. Kościuszki 17, a zakończy w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II (obok katedry). Szczegóły na: www.biblioteka.gliwice.pl. 

Na skwerach Doncaster i Dessau powstanie symboliczny „łańcuch serc” związany z promowaniem działań na rzecz innych.

Tego dnia odbędzie się również pielgrzymka rodzin do sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Szczegółowe informacje TUTAJ.

W niedzielę 16 czerwca w Zabrzu planowany jest Marsz dla Życia i Rodziny, który zakończy się przy krzyżu papieskim obok kościoła św. Wojciecha. Szczegółowe informacje TUTAJ.

W samą rocznicę spotkania z Janem Pawłem II, 17 czerwca, odbędzie się diecezjalne dziękczynienie w katedrze. O 18.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem bp. Jana Kopca, a po niej ok. 19.00 koncert Akademickiego Zespołu Muzycznego Politechniki Śląskiej.

Przeczytaj również:

"Bieg po kremówkę" w Gliwicach

"Strzeżcie tych wartości"... Panel dyskusyjny dla młodzieży w Gliwicach

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama