Nowy numer 49/2019 Archiwum

Nasi neoprezbiterzy

Kim są? Skąd pochodzą? Co myślą o kapłaństwie i Kościele? Jakie mają zainteresowania?

Nasi neoprezbiterzy  

Ks. Michał Chmiel

Urodził się 21 września 1994 roku w Bytomiu. Pochodzi z parafii św. Michała Archanioła w Bytomiu-Suchej Górze. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Smolenia w Bytomiu. Przez wiele lat był ministrantem.

Hasło z obrazka prymicyjnego: „On będzie wołał do Mnie: »Ty jesteś moim Ojcem!«” (Ps 89,27a).

Kapłaństwo jest dla mnie… moją drogą do świętości. Wielkim darem, na który sobie nigdy nie zasłużyłem i którego nigdy Bogu nie wynagrodzę, oraz ogromnym zadaniem i odpowiedzialnością.

Kościół jest dla mnie… rzeczywistością, w której mogę doświadczyć Boga – jego obecności i miłości, a także wspólnotą, w której Bóg chce mnie zbawić.

Zainteresowania: film, literatura, podróże.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama