Nowy numer 08/2020 Archiwum

Zwyciężył franciszkanin z Gliwic

Znamy zwycięzcę w plebiscycie na Bohatera Katechezy. W tym roku został nim franciszkanin z Gliwic.

Najwięcej, bo 2116 głosów otrzymał o. Lotar Czora, który uczy w Szkole Podstawowej nr 36 w Gliwicach. Franciszkanin pracuje w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Kolejne miejsca przypadły Adamowi Pietrydze z Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu, na którego zagłosowało 1619 osób i Weronice Adamek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Tarnowskich Górach, która zebrała 579 głosów.

Do 3. edycji plebiscytu Bohater Katechezy 2019 Diecezji Gliwickiej zgłoszonych zostało osiem osób - sześciu katechetów świeckich, jeden ksiądz i jeden zakonnik. Głosowanie trwało przez dwa miesiące.

Plebiscyt organizuje gliwicki oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Wręczenie statuetki Bohatera Katechezy odbywa się w czasie pielgrzymki katechetów do sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach na zakończenie roku szkolnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama