GN 37/2021 Archiwum

Strajk nauczycieli: egzaminy zagrożone. Ponad 1200 szkół w województwie śląskim bez lekcji.

Ponad 1200 szkół w województwie śląskim włączyło się w strajk nauczycieli. To dane sprzed południa. Dyrektorzy i nauczycielie twierdzą, że egzaminy są zagrożone. Testy gimnazjalne zaczynają się już w środę.

W szkołach dzisiaj nie ma zajęć lekcyjnych. W Szkole Podstawowej nr 10 w Jastrzębiu-Zdroju do pracy zgłosiło się tylko trzech nauczycieli. Reszta strajkuje. Uczniowie mają wolne, nauczyciele nie prowadzą zajęć. Grzegorz Rabus, nauczyciel wychowania fizycznego w tej szkole, twierdzi, że strajk to efekt wieloletnich zaniedbań polityków:

dodała nauczycielka Wioletta Frank. Strajk nauczycieli powoduje zagrożenie dla egzaminów, a najbliższy egzamin gimnazjalny już w środę. Uczniowie są jednak gotowi:

powiedzieli reporterowi radia eM uczniowie w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie do strajku włączyły się wszystkie szkoły podstawowe.

Woj. śląskie: rozpoczął się strajk nauczycieli.   Woj. śląskie: rozpoczął się strajk nauczycieli.
Mateusz Kornas / Radio eM

Pierwsze dane o tym, ilu nauczycieli w naszym regionie bierze udział w strajku, zostaną podane pod koniec dnia. - Nigdy nie byliśmy tak zdeterminowani - mówi Aleksandra Rezler - prezes śląskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego:

Z powodu strajku nauczycieli i braku lekcji, w niektórych placówkach organizowane są zajęcia na świetlicy. W wielu miastach opiekę dzieciom zapewniają też miejskie ośrodki kultury czy sportu. Zapytaliśmy rodziców, czy strajk nauczycieli stanowi dla nich duże utrudnienie:

Rada Wojewódzka OPZZ Województwa Śląskiego podjęła dziś uchwałę popierającą strajk nauczycieli.

Egzaminy gimnazjalne zaczynają się 10 kwietnia (środa) i potrwają do 12 kwietnia (piątek). Egzaminy ósmoklasistów startują 15 kwietnia (poniedziałek) i mają się zakończyć egzaminem z języka obcego 17 kwietnia (środa).

Słuchaj także: W regionie rozpoczął się strajk nauczycieli

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama