Nowy Numer 16/2024 Archiwum

EDK: przybywa tras w diecezji gliwickiej

W naszym regionie jest ponad 20 tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Najdłuższa ma aż 50 km.

Ekstremalne Drogi Krzyżowe co roku cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Rośnie nie tylko liczba uczestników, ale i tras, także w innych krajach.

W tym roku przez teren diecezji gliwickiej wiedzie ich ponad 20, a niektóre z nich przekraczają jej granice, jak np. droga z Góry Świętej Anny do Sośnicowic (36 km), z i do Rud, przygotowywana przez rejon rybnicki (40 km) czy z Kochcic na Jasną Górę (47 km).

Wśród nowości jakie pojawiły się tym razem, można wymienić m.in. trasę pomarańczową św. Eugeniusza de Mazedon, która rozpoczyna się i kończy w Kokotku (42 km), czerwoną ks. Franciszka Blachnickiego (43 km) i zieloną Świętej Rodziny (20 km) w Tarnowskich Górach czy - najdłuższą w diecezji - Drogę św. Mikołaja w Gliwicach (50 km).

Oprócz wymienionych, w Gliwicach zaplanowano jeszcze trzy inne trasy, w Bytomiu - cztery, w Lublińcu - trzy i również trzy w Zabrzu. Cześć z nich to pełne trasy EDK o długości co najmniej 40 km, a pozostałe to tzw. trasy na wzór EDK - krótsze i przeznaczone dla osób, które nie czują się na siłach, by przejść tak dużą odległość.

Wyjście na większość tras nastąpi wieczorem 12 kwietnia. Wyjątkiem są Tarnowskie Góry i Zabrze, gdzie EDK odbędzie się już tydzień wcześniej, 5 kwietnia.

Wszystkie szczegóły oraz zgłoszenia na stronie EDK.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy