Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Darmowe zajęcia dla dzieci i młodzieży

W sobotę w Zabrzu zainauguruje działalność Uniwersytet Dziecięco-Młodzieżowy WST. Można starać się o udział w darmowych zajęciach.

Jego „studentami” będą dzieci i młodzież, mieszkańcy Zabrza, w wieku od 7 do 17 lat. Przewidziany jest też udział rodziców, którzy chcą włączyć się w proces rozwoju kompetencji swoich dzieci.

UDM to wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miejskiego w Zabrzu oraz Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Zajęcia, prowadzone przez nauczycieli akademickich, odbywać się będą w soboty w zabrzańskim budynku WST w Parku Hutniczym 3-5 (obok teatru i filharmonii).

Dla dzieci w wieku 7-10 lat i 11-14 lat przygotowano zajęcia artystyczne, komputerowe, robotykę, język angielski (każdy moduł trwa 30 godzin). Z kolei dla młodzieży 15-17 lat odbywać się będą zajęcia z języka angielskiego, języka polskiego, matematyki (każdy moduł trwa 40 godzin). Ponadto wszyscy uczestnicy programu wyjadą na obóz językowo-sportowy w okresie wakacyjnym.

Nabór na najbliższy okres jest już zakończony, było więcej chętnych niż miejsc. Kolejna rekrutacja odbywać się będzie zgodnie z kalendarzem roku akademickiego. Dokładna data zostanie podana po wakacjach na stronach miasta. Co roku jest w sumie 90 miejsc.   

UDM będzie działać do stycznia 2022 roku. Uczestnictwo w projekcie dofinansowanym przez Europejski Fundusz Społeczny jest bezpłatne.

Informacje i potrzebne dokumenty TUTAJ.

Darmowe zajęcia dla dzieci i młodzieży   Wejście do uczelni. Klaudia Cwołek /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL