GN 08/2020 Archiwum

Śląsk: Obchody 100. rocznicy wybuchu powstań śląskich

Dziś [18 marca] oficjalnie rozpoczynają się obchody 100. rocznicy wybuchu powstań śląskich.

Śląsk: Obchody 100. rocznicy wybuchu powstań śląskich   Rozpoczęcie obchodów 100. rocznicy wybuchu powstań śląskich.

Jubileuszowe wydarzenia upamiętniające powstańców będą odbywały się przez 4 lata. - W obchody bardzo dobrze wpisuje się kolejna edycja "Klasówki Powstańczej" - mówi Halina Bieda, dyrektor Muzeum Powstań Śląskich. W środę uczniowie z 200 szkół z 9 województw będą sprawdzać wiedzę na temat historii naszego regionu:

Obchody rocznicowe uświetnić ma też koncert symfoniczny na Stadionie Śląskim, inscenizacja wejścia wojsk polskich do Katowic i defilada przed gmachem Sejmu Śląskiego. Szczegółowy plan obchodów został dziś [18 marca] zaprezentowany w Muzeum Śląskim. W jubileusz przez modlitwę włączy się również Kościół diecezjalny, o czym zapewnił abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki:

Rok 2019 Rokiem Powstań Śląskich ustanowił Sejm. Obchody jubileuszowe potrwają 4 lata i zakończą się 20 czerwca 2022 r., w rocznicę przyłączenia części Górnego Śląska do Polski. Nad wydarzeniami honorowy patronat objął prezydent Andrzej Duda.

Śląsk: Obchody 100. rocznicy wybuchu powstań śląskich   Świętochłowice - Muzeum Powstań Śląskich. Anna Derkowska /Foto Gość
« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama