Nowy numer 37/2021 Archiwum

Gwiazdy zagrają dla chorego Mikołaja

Rafał Brzozowski, Marcin Wyrostek i inni wystąpią w Koszęcinie na koncercie charytatywnym dla 3-letniego Mikołaja Smola.

Koncert charytatywny "Gwiazdy dla Mikusia" odbędzie się 22 marca o 18.00 w Domu Kultury w Koszęcinie. To kolejne wydarzenie zorganizowane, by zebrać pieniądze na leczenie chorego chłopca.

Tego wieczoru wystąpią Rafał Brzozowski, Marcin Wyrostek, Anna Bystroń-Jajkiewicz i Marcin Jajkiewicz (Hans z bajki "Kraina lodu"), Magdalena Wasylik (Anna z "Krainy lodu"), Janusz Yanina Iwański, Stokrotki Band, Martyna Młynarska-Modlińska i Karol Kukowka oraz chór szkolny z Koszęcina i koło wokalne działające przy Domu Kultury.

W planie jest również fotobudka, kawiarenka i kiermasz ozdób świątecznych.

Koncert ma wesprzeć leczenie 3-letniego Mikołaja Smola ze Strzebinia, u którego w połowie grudnia wykryto siatkówczaka, nowotwór złośliwy oka. Polscy lekarze nie byli w stanie mu pomóc, dlatego rodzice rozpoczęli zbiórkę na terapię w klinice Memorial Sloan Kettering Cancer w Nowym Jorku, jedynym szpitalu w Stanach Zjednoczonych z tak zaawansowaną onkologią okulistyczną.

Ratowanie wzroku i życia Mikołaja wyceniono na milion złotych. Dzięki wsparciu wielu ludzi dobrej woli tę zawrotną kwotę udało się zebrać w błyskawicznym tempie i już na początku lutego chłopiec wyleciał do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczął leczenie. Wciąż trwa jednak zbiórka na pokrycie ogromnych kosztów organizacyjnych i logistycznych leczenia za oceanem.

Postępy w terapii można śledzić na Facebooku: Mikuś Rozrabiaka chce wygonić z oczka raka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama