Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Autobusem na lotnisko z centrum Bytomia i Zabrza

Od marca do Pyrzowic dojedziemy autobusem z dwóch nowych przystanków - "Bytom Dworzec" oraz "Zabrze Goethego".

Autobusy kursujące na linii lotniskowej wyjeżdżającej z Gliwic (AP1) będą zatrzymywać się na dwóch nowych przystankach - "Bytom Dworzec" i "Zabrze Goethego".

To odpowiedź na jedną z najczęściej powtarzających się sugestii pasażerów, aby autobusy tej linii wjeżdżały również do centrów tych miast. W związku z tą zmianą wprowadzona została korekta godzin odjazdów, zmieniły się też czasy przejazdów pomiędzy przystankami.

Metropolia, wsłuchując się w te sugestie, dokonała zmian w trasach przejazdu linii AP1, tak, aby pasażerowie zyskali dodatkowe możliwości dojazdu do lotniska w Pyrzowicach.

Wprowadzenie dodatkowych przystanków na linii AP1 wydłuży czasy przejazdu. Z Pyrzowic do Gliwic  z 61 do 76 minut w dni robocze i z 59 do 70 minut w dni wolne od pracy. W przeciwnym kierunku - z 61 do 73 minut w dni robocze i z 60 do 66 minut w dni wolne od pracy.

Zarząd Transportu Metropolitalnego zaznacza, że wciąż jest otwarty na sugestie pasażerów dotyczące rozkładu jazdy linii lotniskowych. Swoje propozycje zmian można wysyłać mejlowo na adres: kancelaria@metropoliaztm.pl. Ich funkcjonowanie jest analizowane na bieżąco, tak, aby siatka połączeń była jak najlepiej dostosowana do potrzeb pasażerów.

Biletem podstawowym, uprawniającym do podróżowania liniami lotniskowymi, jest bilet dobowy, który kosztuje 14 zł. Na jego podstawie można również jednorazowo skorzystać z przejazdów pociągami Kolei Śląskich na terenie Metropolii.

Nowy rozkład jazdy linii AP1, obowiązujący od 1 marca, jest dostępny na oficjalnej stronie ZTM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy