Nowy numer 09/2020 Archiwum

Jak długo trzeba czekać na rezonans?

237 dni. Tyle średnio - według Fundacji Onkologicznej 'Alivia' - trzeba na Śląsku czekać na rezonans magnetyczny. Narodowy Fundusz Zdrowia podaje inne dane. - Kolejki są za długie - puentują pacjenci.

Rezonans magnetyczny   Rezonans magnetyczny
Pixabay
Czekając na badanie można stracić... zdrowie. Śląsk jest w pierwszej trójce województw w  długości kolejek do badania rezonansem magnetycznym. Do takich danych dotarła Fundacja Onkologiczna 'Alivia'. Mówi Magdalena Sulikowska z fundacji.

 


Inne dane na swoich stronach prezentuje NFZ. Fundusz opiera się na sprawozdaniach poszczególnych szpitali, co do kolejek, a te nie zawsze przysyłane są regularnie.

Według Rafała Razika z biura prasowego śląskiego oddziału NFZ-tu, na badanie rezonansem nie trzeba czekać aż 8 miesięcy, tylko pięć, a w przypadkach pilnych - oczekiwanie trwa 'tylko' trzy miesiące.

Taki stan rzeczy i tak nie pociesza czekających na badanie pacjentów, którzy cierpią na różne schorzenia bólowe.

Eksperci uważają, że kolejki do badań skróciłoby zniesienie limitów w kontraktach na badania obrazowe i większe środki finansowe przeznaczone na ten cel.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama