GN 08/2020 Archiwum

Małgorzata Gutowska: nowa wizja transportu w GZM

Małgorzata Gutowska, nowo powołana dyrektor Zarządu Transportu Metropolitalnego, ma nową wizję zorganizowania komunikacji pasażerskiej w GZM. Mówiła o tym w "Rozmowie poranka" Radia eM.

Malgorzata Gutowska, dyrektor ZTM   Malgorzata Gutowska, dyrektor ZTM
Józef Wolny /Foto Gość
Małgorzata Gutowska zapowiedziała większe nastawienie transportu zbiorowego w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na potrzeby pasażera. Planuje dokładniejsze zbadanie, które trasy i które przystanki są najbardziej oblegane, a także w jakie nowe miejsca powinna docierać komunikacja.

W efekcie niektóre trasy autobusów powinny zostać skrócone, za to zwiększona zostanie częstotliwość kursowania.

Nowa dyrektor ZTM przewiduje też zmianę numeracji linii, żeby bardziej intuicyjne stało się odczytanie, w jakim kierunku dany autobus jedzie. Zapowiada również zastąpienie karty ŚKUP zupełnie nową, metropolitalną kartą. Jak wyjawiła Małgorzata Gutowska, wkrótce Zarząd Transportu Metropolitalnego będzie w tym celu testować nowatorskie w skali światowej rozwiązania:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama