Nowy numer 08/2020 Archiwum

Zmiany w kierownictwie miasta

Od 1 lutego pierwszym zastępcą prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza jest Adam Neumann, dotychczasowy drugi zastępca. Stanowisko drugiego zastępcy objął Mariusz Śpiewok, wieloletni dyrektor Biura Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego.

Adam Neumann został powołany na stanowisko pierwszego zastępcy w związku z nieobecnością wiceprezydenta Piotra Wieczorka. Będzie nadzorował w UM Wydziały: Architektury i Budownictwa, Geodezji i Kartografii, Gospodarki Nieruchomościami, Nadzoru Właścicielskiego, Planowania Przestrzennego, Środowiska, a także geodetę miasta. W sferze działań Mariusza Śpiewoka znajdą się natomiast: Miejski Zarząd Usług Komunalnych oraz urzędowe Wydziały Informatyki, Inwestycji i Remontów, Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych, Zamówień Publicznych oraz Biuro Rozwoju Miasta.

Trzecim zastępcą pozostaje Krystian Tomala, który nadzoruje realizację zadań z zakresu kultury, sportu i promocji miasta, a także edukacji, zdrowia i spraw społecznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama