Nowy numer 08/2020 Archiwum

Posłani w mocy Ducha

Siostry oraz bracia z diecezji gliwickiej i opolskiej będą wspólnie świętowali w Opolu Dzień Życia Konsekrowanego.

Międzydiecezjalne obchody Światowego Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w sobotę 2 lutego w Opolu w kościele seminaryjno-akademickim i auli seminaryjnej. Towarzyszyć im będzie hasło „Czysta mocą Bożego Ducha” i wspomnienie o s. Caeliane Klamminger SSpS w 100. rocznicę jej urodzin.

Msza św. w intencji osób konsekrowanych diecezji opolskiej i gliwickiej (sióstr, braci i ojców zakonnych, dziewic i wdów konsekrowanych, członków instytutów świeckich) rozpocznie się o 11.00. Podczas liturgii nastąpi odnowienie ślubów, stąd prośba o przywiezienie ze sobą świec.

Eucharystię poprzedzi modlitwa różańcowa (o 10.15) z okazją do skorzystania z sakramentu pokuty.

O 12.30 zaplanowany jest poczęstunek w auli seminaryjnej. A w dalszej części spotkania o 13.15 odbędzie się wernisaż wystawy malarskiej „By być świętą”, o 13.45 prelekcja s. Dolores Zok SSpS pt. „Sens życia zakonnego - posłani w mocy Ducha dla misji”, a o 14.15 przedstawienie w wykonaniu grupy młodzieżowej z Nysy.

« 1 »

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama