Nowy numer 24/2021 Archiwum

Zabrze uczci pamięć prezydenta Gdańska

W ratuszu wystawiona jest księga kondolencyjna, a w niedzielę odprawiona zostanie Msza w intencji śp. Pawła Adamowicza.

Prezydent Miasta Zabrze zachęca do tego, aby wspólnie uczcić pamięć tragicznie zmarłego śp. Pawła Adamowicza. W najbliższych dniach będzie kilka okazji, aby złożyć kondolencje i łączyć się myślami z rodziną, bliskimi tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska oraz z mieszkańcami Gdańska.

„Pogrążeni w bólu żegnamy człowieka, który zginął, pełniąc służbę na rzecz społeczeństwa. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz padł ofiarą bezprecedensowego aktu przemocy. Zabójstwo samorządowca ukazuje, jak mowa nienawiści usypia sumienia i rodzi czyny haniebne. Niech ta ofiara życia obudzi szacunek dla innych i przypomina o odpowiedzialności za słowo, za wspólne dobro – za naszą małą Ojczyznę oraz za nasz kraj” – napisała w księdze kondolencyjnej prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik

Księga wystawiona jest w sali historycznej Ratusza Miejskiego przy ul. Religi 1. Można wpisywać się do niej do piątku 18 stycznia od 8.00 do 16.00. Księga będzie także wyłożona w kościele św. Kamila, gdzie w niedzielę o 11.00 odprawiona zostanie Msza w intencji śp. Pawła Adamowicza.

W związku z żałobą narodową odwołane zostają wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Wyłączona zostanie także iluminacja świąteczna Ratusza Miejskiego oraz choinki na placu Wolności. Na flagach znajdujących się na budynkach Urzędu Miejskiego oraz jednostek samorządowych zostanie zawieszony żałobny kir.

Decyzją Prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik w najbliższym czasie w szkołach zostanie podjęty temat zagrożeń wynikających z mowy nienawiści.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama