Nowy numer 38/2022 Archiwum

Trwają koncerty kolęd

Przed nami jeszcze kilka ciekawych spotkań w różnych miejscowościach.

Podajemy terminy koncertów:

  • 20 stycznia o 16.00, kościół św. Kamila w Zabrzu (ul. Dubiela 10) – Chór Śląskiego Uniwersytetu Medycznego pod dyrekcją Marty Zielińskiej. Wstęp wolny.
  • 20 stycznia o 17.00, kościół św. Jacka w Bytomiu (ul. Matejki 1) – W ramach XIV Spotkań z kolędą na Rozbarku wystąpią uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Bytomiu.

  • 20 stycznia o 18.00, kościół Trójcy Świętej w Bytomiu– V Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny. Wystąpią m. in. Ewa Uryga, Jakub Herfort - zwycięzca IX edycji programu Mam Talent, Chór Gospel z Kluczborka oraz wielu solistów. W programie polskie oraz obcojęzyczne kolędy i pastorałki, a także wspólne kolędowanie przy akompaniamencie organowym Marcina Gada. Koncert poprowadzi Nina Nocoń. Środki zebrane podczas koncertu zostaną w całości przeznaczone na leczenie i rehabilitację chorego na mukowiscydozę bytomianina, Igora Raszczyka.

  • 20 stycznia o 19.00, kościół św. Andrzeja w Zabrzu (ul. Wolności 196) – Chór i orkiestra Opery Śląskiej w Bytomiu. Wstęp wolny.

  • 26 stycznia o 16.00, kościół św. Teresy w Zabrzu-Mikulczycach – noworoczne kolędowanie w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej i chóru "Resonans con tutti" z Zabrza. W programie polskie kolędy w opracowaniu Wiesława Świderskiego. Wstęp wolny.
  • 27 stycznia o 16.00, kościół św. Wacława w Pniowie – XXVI Wspólny Wieczór Kolęd z udziałem chóru parafii Chrystusa Króla z Bytomia–Stolarzowic oraz miejscowego chóru "Cecylia".  z Pniowa. W programie m.in. uroczyste odśpiewanie kolędy "Cicha noc" z okazji 200- lecia jej powstania. Wstęp wolny.

  • 27 stycznia o 17.00, kościół św. Jacka w Bytomiu (ul. Matejki 1) – W ramach XIV Spotkań z kolędą na Rozbarku – Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Beskidzka  z Mesznej. Wstęp na te koncerty wolny.

  • 27 stycznia o 17.00, Centrum Edukacyjne im. Jana Pawła II w Gliwicach – Carrantuohill oraz Chór AF Music – Zielona kolęda. Bilety w centrum: 40 zł.

Jeśli chcesz, żebyśmy zapowiedzieli koncert kolęd w twojej parafii lub wspólnocie, przyślij nam informację na: gliwice@gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy