Nowy numer 15/2024 Archiwum

Szopki bożonarodzeniowe w regionie

Od pasterki można podziwiać i zwiedzać szopki w naszych kościołach. Jedna z najsłynniejszych w regionie mieści się w Bazylice św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach-Panewnikach.

Szopki bożonarodzeniowe w regionie   Szopka w parafii św. Franciszka i Klary w Tychach Mateusz Kornas /Radio eM Powierzchnia franciszkańskiej szopki liczy aż 600 metrów kwadratowych. I robi wrażenie na wiernych:Szopkę w Bazylice w Panewnikach można oglądać przez najbliższe tygodnie od poniedziałku do piątku od 9.00 do 18.00, a w soboty i niedziele o godzinę dłużej - do 19.00.

Szopki bożonarodzeniowe w regionie   Żywe zwierzęta w tyskiej szopce Mateusz Kornas /Radio eM Osioł, kuce, kozy, owce, króliki oraz ptaki - znajdują się też w żywej szopce w parafii św. Franciszka i Klary w Tychach. Franciszkanie po raz 17. goszczą zwierzęta w swojej bożonarodzeniowej szopce przy ul. Paprocańskiej. Jak co roku przyciąga ona tłumy wiernych:


Do 6 stycznia w parafii zaplanowano plan zwiedzania szopki. Dziś [27.12.18] i jutro [28.12.18] o 18:30 msza święta z kolędowaniem, a o 21.00 apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy