Nowy numer 14/2020 Archiwum

Zarząd Województwa Śląskiego - kto za co odpowiada

Jego członkowie w czasie pierwszego posiedzenia dokonali podziału kompetencji.

Pochodzący z Tychów Jakub Chełstowski, nowy Marszałek Województwa Śląskiego, będzie kierował m.in. kulturą, komunikacją społeczną oraz nadzorem właścicielskim nad podległymi spółkami prawa handlowego.

Wicemarszałek Wojciech Kałuża z Żor, który otrzymał to stanowisko po swoim niespodziewanym przejściu z Nowoczesnej do klubu PiS, będzie odpowiedzialny za realizację Regionalnego Programu Operacyjnego w zakresie Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zajmować się będzie także gospodarką, turystyką oraz sportem.

Drugi z wicemarszałków, Dariusz Starzycki z Jaworzna, będzie odpowiadał za służbę zdrowia i politykę społeczną. Zajmie się też geodezją i gospodarką nieruchomościami oraz planowaniem przestrzennym.

Członek Zarządu Izabela Domogała ze Świerklańca, która ma doświadczenie w zakresie funduszy unijnych, będzie odpowiedzialna za realizację Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Do jej kompetencji będzie też należeć ochrona środowiska oraz inwestycje.

Członek Zarządu Michał Woś z Raciborza kierować będzie komunikacją i transportem, edukacją i nauką oraz rozwojem terenów wiejskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama