Nowy numer 09/2020 Archiwum

Nowy dyrektor Filharmonii Śląskiej

Kompozytor, menedżer kultury, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego Adam Wesołowski został nowym szefem Filharmonii w Katowicach.

Nowy dyrektor jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Studia ukończył z wyróżnieniem w klasie kompozycji Edwarda Bogusławskiego i Aleksandra Lasonia oraz w klasie fortepianu Wojciecha Świtały.

A. Wesołowski jest dyrektorem jednego z największych festiwali muzycznych w Polsce Międzynarodowego Festiwalu im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego. W latach 2009-2014 był menedżerem Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO. Od 2013 do 2017 roku pełnił funkcję dyrektora Młodej Filharmonii AUKSO. W latach 2014-2018 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Orkiestry Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia.

Nowy dyrektor jest uznanym kompozytorem, laureatem wielu nagród, między innymi I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. A. Dvořáka w Czechach, a także dwukrotnym laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego im. Adama Didura. Jego utwory interpretują znakomici soliści i dyrygenci. Jest m.in. autorem hejnałów miast Radzionków i Świętochłowice, hejnału Europejskiego Kongresu Ekonomicznego w Krynicy oraz Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy Zdroju.

Na stanowisku dyrektora Filharmonii im. Henryka Mikołaja Góreckiego A. Wesołowski zastąpił Mirosława Jacka Błaszczyka, który pełnił tę funkcję od 2013 roku, a wcześniej był przez 15 lat jej dyrektorem artystycznym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama