Nowy numer 08/2020 Archiwum

Nowością będą audiowycieczki

W Święto Niepodległości warto zajrzeć do Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny.

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania Niepodległości w Muzeum Czynu Powstańczego odbędzie się inauguracja systemu audioprzewodników. Oprócz polskiej wersji językowej audiowycieczka będzie też dostępna w wersjach angielskiej i niemieckiej.

Modernizacja wystawy stałej została przeprowadzona przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Opolskiego.

- Zachęcamy do odbycia podróży w przeszłość i poznania historii powstań śląskich - mówi Witold Iwaszkiewicz z Muzeum Czynu Powstańczego. - Powstania śląskie były najdłużej trwającym etapem kształtowania się granic odrodzonej Rzeczpospolitej, a wkroczenie oddziałów Wojska Polskiego na Górny Śląsk w czerwcu 1922 roku było ukoronowaniem całego procesu odzyskiwania niepodległości przez Polskę - mówi.

Muzeum Czynu Powstańczego w niedzielę 11 listopada będzie czynne od 10.00 do 16.00.

« 1 »

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama