GN 08/2020 Archiwum

12 września odpust w Piekarach

Proboszcz bazyliki zaprasza do odwiedzenia sanktuarium w dniu uroczystości Matki Bożej Piekarskiej.

Matka Boża Piekarska jest główną patronką archidiecezji katowickiej. W dniu Jej imienin - czyli w uroczystość Matki Bożej Piekarskiej - proboszcz i kustosz sanktuarium, ks. Krzysztof Fulek, napisał zaproszenie, w którym szczególnie zaprasza "wszystkich, którym bliska jest Maryja królująca w Piekarach".

"12 września będziemy dziękowali Bogu za piekarską „Opiekunkę Sławną”, która od wieków czuwa nad śląskim ludem. Naszymi szczególnymi intencjami będzie modlitwa o błogosławieństwo dla naszej Archidiecezji i jej pasterzy. Tego dnia duchowo łączyć będziemy się również z katedrą w Katowicach, gdzie święcenia biskupie przyjmie ks. prał. Grzegorz Olszowski" - napisał ks. Krzysztof Fulek.

Ks. Olszowski też już zapowiedział wizytę u Matki Bożej - w niedzielę 16 września odprawi przed Jej obrazem w Piekarach swoje biskupie prymicje.

Uroczystość odpustowa w środę 12 września ma być też zakończeniem obchodów jubileuszu 700-lecia poświęcenia pierwszego kościoła w Piekarach. Stał on kiedyś w miejscu dzisiejszej bazyliki. "Bogu i Matce Najświętszej wyśpiewamy raz jeszcze Te Deum za siedem wieków nieustannej opieki i łask otrzymanych w tym miejscu" - zapowiedział ks. Fulek.

Plan uroczystości w Piekarach 12 września:

10.30 – uroczysta Suma odpustowa.

13.45 – obchody różańcowe z obrazem MB Piekarskiej na Kalwarii.

15.00 – Nieszpory Maryjne.

(Pozostałe Msze Święte o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 12.00, 14.00, 16.00, 18.30.)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama