Nowy numer 42/2019 Archiwum

NINIWA Team już u celu wyprawy

Rowerzyści i piechurzy tego samego dnia dotarli do Santiago de Compostela.

Wyprawa rowerowa Projekt Życie: Próba Krzyża [tydzień 1]
NiniwaMedia

We wtorek rowerzyści i piechurzy NINIWA Team zmierzający od trzech i pół tygodnia do Santiago de Compostela osiągnęli swój cel. Obydwie grupy przybyły do miasta docelowego w odstępie 3 godzin. W 23 dni rowerzyści pokonali w sumie 3147 km, a piechurzy 550 km.

Podróż była ciężka, ale też piękna. Wyprawowiczom niemal cały czas towarzyszyły upały, musieli wspiąć się na niejedną górę, nie obyło się bez wypadków. Było też wiele dobra i piękna, niesamowitych spotkań z dobrymi ludźmi, odkrywania Boga. Ostatecznie wszyscy bezpiecznie dotarli do celu.

- Koniec czy początek? Mówi się, że wyprawa to miniaturka życia, a życie wciąż trwa - więc dla mnie się jeszcze nie skończyła - relacjonuje Basia, jedna z rowerzystek.

Piechurzy i rowerzyści już jako jedna grupa wrócą autobusem do Polski. Msza Święta na powitanie odbędzie się w piątek 7 września w kościele parafialnym w Kokotku o 17.00. Godzinę później w Oblackim Centrum Młodzieży można będzie wysłuchać świeżych opowieści z drogi do Santiago.

Aktualnie powstaje również książka, która opisuje przygody wyprawy. Pisana była na wyprawie przez jej uczestników z dwóch punktów widzenia - grupy pieszej i rowerowej. Jej premiera odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu 17 listopada.

Wyprawa rowerowa Projekt Życie: Próba Krzyża [tydzień 2]
NiniwaMedia

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL