Gliwice w świecie innowacji

Transport przyszłości, inżynieria medyczna i podbój kosmosu…

Szerokie grono specjalistów z dziedziny nowych technologii, naukowców oraz przedstawicieli firm z branży, będzie debatować w Gliwicach o transporcie przyszłości, medycynie spersonalizowanej, perspektywach rozwoju przemysłu lotniczego i branży kosmicznej. III Festiwal Innowacji i Technologii ruszy 14 września w Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice”.

Festiwal Innowacji i Technologii wspiera współpracę biznesu z nauką, prezentuje innowacje i nowoczesne technologie. Konferencję zainicjuje wystąpienie Sebastiana Kawy – najbardziej utytułowanego pilota szybowcowego w historii, zdobywcy 26 medali mistrzostw świata i Europy.

W programie festiwalu zaplanowano dwie odbywające się jednocześnie sesje otwarte. MedicaSilesia to dyskusje o światowych trendach w obszarze technologii medycznych. Eksperci zaprezentują przykłady wdrożeń oraz przedstawią innowacyjne projekty w obszarze inżynierii medycznej. Tematem przewodnim debaty Future of the Mobility, z udziałem naukowców i przedstawicieli przemysłu motoryzacyjnego, będą innowacje technologiczne i społeczne w transporcie przyszłości. Specjaliści dyskutować będą o kierunku, w jakim zmierza transformacja systemu mobilności osobistej.

Równolegle, na małej scenie odbędzie się Forum Aerospace z udziałem przedstawicieli świata nauki i biznesu. W jego ramach zostaną poruszone tematy dotyczące specyfiki funkcjonowania przedsiębiorstwa w najbardziej innowacyjnych obszarach gospodarki, znaczenia kooperacji z innymi podmiotami z branży, a także perspektyw wsparcia sektora ze strony władz państwowych i samorządowych.

Wśród wartych uwagi wydarzeń wymienić należy również panel dyskusyjny laureatów poprzednich edycji konkursu Innowator Śląska, podsumowujący realizowaną już od 10 lat inicjatywę promującą innowacyjność w naszym regionie. Sesjom dyskusyjnym towarzyszyć będzie wystawa innowacyjnych rozwiązań, ukazująca ofertę oraz efekty współpracy jednostek sektora badawczo-rozwojowego oraz uczelni z otoczeniem biznesowym. Tegoroczny Festiwal Innowacji i Technologii zakończy uroczysta gala rozdania nagród zwycięzcom konkursu Innowator Śląska 2017.

Więcej informacji o Festiwalu oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie www.fi-it.pl.

Festiwal Innowacji i Technologii rozpocznie dwudniowe obchody 10-lecia Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice”. 15 września na terenie Nowych Gliwic odbędzie się przygotowany dla mieszkańców Gliwic, wypełniony atrakcjami Piknik Naukowo-Technologiczny PIK TECH. Na uczestników będą czekać food trucki i liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi. Wydarzenie zakończy się otwartym, darmowym koncertem zespołu LAO CHE.

Organizatorami imprezy są Górnośląska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o., Politechnika Śląska oraz Miasto Gliwice.

« 1 »