Nowy numer 41/2019 Archiwum

W niedzielę pielgrzymka kobiet do Piekar

Dla uczestników spotkania przygotowaliśmy specjalne wydanie "Gościa". Piszemy w nim m.in. o młodej żonie i mamie, którą w 10. rocznicę śmierci wspomina jej mąż, oraz o nowym biskupie dla archidiecezji.

W "Gościu Piekarskim" publikujemy też m.in. śpiewnik, humor, felieton Marcina Jakimowicza oraz program spotkania.

W tym roku Ślązaczki podarują Maryi szczególny dar - złotą różę. Na pielgrzymkę wszystkie panie zaprasza abp Wiktor Skworc. To on przewodniczyć będzie Eucharystii, homilię wygłosi abp Tomasz Peta z diecezji Astana w Kazachstanie.

"Serdecznie i usilnie zapraszam świat kobiet do pielgrzymowania do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. W tej uświęconej tradycją pielgrzymce powinny wziąć udział liczne delegacje kobiet z każdej parafii naszej archidiecezji" - pisze w specjalnym komunikacie arcybiskup katowicki.

Program pielgrzymki:

  • 8.00 - Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP;
  • 8.30 - Modlitwa różańcowa;
  • 9.30 - Procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na kalwarię. Powitanie pątniczek przez abp. Wiktora Skworca, metropolitę katowickiego;
  • 10.45 - Msza św. pod przewodnictwem metropolity katowickiego. Homilię wygłosi abp Tomasz Peta z archidiecezji NMP w Astanie (Kazachstan);
  • 13.45 - Godzina ewangelizacyjna;
  • 15.00 - Nieszpory pod przewodnictwem bp. Adama Wodarczyka. Homilię wygłosi bp nominat Grzegorz Olszowski;
  • 16.00 - Procesja do bazyliki piekarskiej.

Pielgrzymkę na bieżąco relacjonować będziemy naszej stronie oraz w Radiu eM (107,6 FM; radioem.pl).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL