9sierpnia 1942 roku, a więc 76 lat temu, w straszliwej rzeczywistości Auschwitz-Birkenau, w przestrzeni Antychrysta, Edyta Stein, pobłogosławiona przez krzyż, jako czysta i święta ofiara stanęła przed obliczem Oblubieńca, który jest drogą, prawdą i życiem – mówił ks. Antoni Zając, proboszcz parafii pw. św. Teresy Benedykty od Krzyża, na rozpoczęcie Eucharystii we wspomnienie patronki. Nawiązując do hasła trwającego roku duszpasterskiego: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, przypomniał, że „święta Edyta, której jestestwo Duch Święty wypełniał po brzegi, wśród ludzi odczłowieczonych i opętanych złem dała świadectwo mocy Ducha Świętego odnawiającego oblicze ziemi”.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Czytasz fragment artykułu
Subskrybuj i czytaj całość
już od 14,90 zł








