GN 32/2018 Archiwum

Wyjście z niewoli

– To tak, jakbym wykopał się spod ziemi i nagle zobaczył, że jest świat, że mogę żyć – mówi ks. Piotr Dyduch, moderator Ruchu Światło–Życie diecezji gliwickiej.

W drugiej połowie lipca w Babicach k. Raciborza odbywały się rekolekcje Oazy Nowego Życia II stopnia. Uczestniczyła w nich prawie 30-osobowa grupa młodzieży z diecezji gliwickiej i opolskiej oraz archidiecezji częstochowskiej, wszyscy już po wcześniejszych etapach formacji.

Jak żyć wiarą?

– Formacja podstawowa Ruchu Światło–Życie, czyli wakacyjne rekolekcje oazowe trzech stopni i spotkania w ciągu roku, otwiera drogę do pełnego życia wiarą – mówi ks. Piotr Dyduch. – To tak, jakbym wykopał się spod ziemi i nagle zobaczył, że jest świat, że mogę żyć. Jednak tak naprawdę to dopiero jest początek. Kiedy ktoś już się wykopie spod ziemi, nie będzie siedział na krawężniku, ale raczej pójdzie zachwycać się drzewami, kwiatami, górami, ludźmi... Taka jest wizja w Ruchu. Nasze rekolekcje są przeżyciowe, chodzi o doświadczenie osobistej relacji z Bogiem. Wspólny jest 15-dniowy schemat oparty na tajemnicach Różańca i przeżywaniu w związku z tym wydarzeń całego roku liturgicznego w krótkim czasie – tłumaczy.

Dostępne jest 15% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma