Nowy numer 42/2019 Archiwum

W Bytomiu zawaliła się ściana budynku

W centrum miasta zawaliła się część kamienicy. Ewakuowano dwie osoby.

Do zdarzenia doszło w centrum Bytomia przy ulicy Żeromskiego 34. Zawaliła się ściana zewnętrzna budynku, mieszkańcy zostali ewakuowani.

- Budynek jest pustostanem, natomiast na parterze użytkowany jest jeden lokal, z którego zostały ewakuowane dwie osoby. Na miejscu są dwie grupy ratownictwa poszukiwawczego z psami, które przeszukały gruzowisko. Nie stwierdziły osób żywych znajdujących się pod gruzami - powiedział RMF FM st. kpt. Tomasz Rutkowski z bytomskiej straży pożarnej. Poinformował, że ratownicy czekają na ciężki sprzęt w celu przegrzebania gruzowiska.

Kamienica zostanie prawdopodobnie wyburzona. Decyzję w tej sprawie ma podjąć powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

Przylegający do zawalonego pustostanu budynek nie został uszkodzony.

 
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL