Nowy numer 08/2024 Archiwum

Zaproszenie na odpust metropolitalny

Biskup gliwicki Jan Kopiec już teraz zaprasza wiernych na spotkanie w Rudach z okazji odpustu Wniebowzięcia NMP.

Od kilku lat ten dzień jest wspólną uroczystością również dla naszych sąsiednich diecezji. Modlitewne spotkanie na dziedzińcu Starego Opactwa odbędzie się 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia NMP.

W zaproszeniu na to wydarzenie bp Jan Kopiec napisał: „Temu świętemu miejscu patronuje Matka Boża Pokorna, stając zawsze blisko nas dla wzmocnienia naszych słabych sił do dawania autentycznej odpowiedzi na zaproszenie Dobrego Boga do współpracy z Nim. Przez minione wieki, ale także w naszych czasach przekonujemy się, jak wielu wiernych tutaj uzyskiwało spokój sumienia i wzmacniało się duchową mocą do prowadzenia życia zgodnego z Bożym postanowieniem”.

W tym roku Sumie pontyfikalnej o godzinie 11.00 na dziedzińcu opactwa przewodniczyć będzie gliwicki biskup pomocniczy Andrzej Iwanecki. „Będzie to jego przedstawienie się ludowi Bożemu naszej metropolii na znak coraz bardziej stabilizującej się posługi w diecezji gliwickiej, tak niedawno dziękującej za 25 lat swojego ustanowienia przez Ojca Świętego Jana Pawła II” - pisze biskup gliwicki.

Metropolitalne spotkanie w Rudach będzie również świętowaniem 60-lecia kapłaństwa pierwszego ordynariusza diecezji gliwickiej bp. Jana Wieczorka, który święcenia prezbiteratu przyjął 22 czerwca 1958 roku w katedrze opolskiej z rąk pierwszego biskupa opolskiego Franciszka Jopa.

„Cieszyć się będziemy obecnością Pasterzy naszej metropolii z Księdzem Arcybiskupem - metropolitą katowickim Wiktorem Skworcem wraz z Księżmi Biskupami z Opola i Gliwic” - informuje w bp Kopiec w zaproszeniu na to święto, w czasie którego, jak zaznacza „razem upraszać będziemy Maryję Wniebowziętą o opiekę nad nami oraz o łaskę wytrwania w wierze, odziedziczoną po dawnych pokoleniach, które nas poprzedziły na tej ziemi w służbie Kościołowi i tutejszym mieszkańcom”.

Pełny tekst zaproszenia:

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy