Nowy numer 42/2019 Archiwum

Udarówka w Gliwicach znów przyjmuje pacjentów

18 czerwca oddział neurologiczny i udarowy w szpitalu przy ul. Radiowej wznowił działalność i znów przyjmuje pacjentów. To jedyny taki oddział w Gliwicach, ratujący zdrowie i życie mieszkańców.

To bardzo dobra wiadomość dla pacjentów. Po zawieszeniu działalności spowodowanej problemami kadrowymi, szpital przy ul. Radiowej, który jest spółką pracowniczą, znów przyjmuje pacjentów na oddziale neurologicznym i udarowym w ramach kontraktu z NFZ. Teraz pacjenci mogą znów liczyć na szybką i fachową pomoc medyczną. Podczas zawieszenia działalności oddziału musieli korzystać z usług szpitali w miastach ościennych. Udarówka w Gliwicach znów przyjmuje pacjentów   Dobrą informacją jest również to, że od 15 czerwca zapewnione finansowanie z NFZ ma także oddział wewnętrzny tej placówki.

To efekt rozstrzygniętego przez ŚOW NFZ w Katowicach postępowania w trybie rokowań, dla realizacji świadczeń na oddziale wewnętrznym na terenie Gliwic. Umowy z NFZ dla oddziałów szpitalnych będą obowiązywały do końca czerwca 2021 r.

– Ogromnie cieszy fakt, że Narodowy Fundusz Zdrowia dostrzegł wreszcie, jak zaniżone są kontrakty dla gliwickich szpitali w zakresie świadczenia specjalistycznych usług medycznych. Cierpią na tym pacjenci. Mamy nadzieję, że prywatny szpital przy Radiowej zacznie znów funkcjonować tak, jak wcześniej, i że ruch NFZ-u w sprawie jego umów oznacza jakościową zmianę w całej polityce zdrowotnej państwa. Do tej pory gliwiczanie byli ofiarami niespełnionych obietnic i krzywdzących działań ministerstwa oraz Funduszu – uważa Krystian Tomala, zastępca prezydenta Gliwic. Udarówka w Gliwicach znów przyjmuje pacjentów   A. Witwicki UM Gliwice

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL