Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

PO i Nowoczesna przedstawiły kandydatów

Koalicja Obywatelska, tworzona przez PO i Nowoczesną, podała 29 maja nazwiska swoich kandydatów na prezydentów miast w województwie śląskim.

O fotel prezydenta Katowic ma walczyć Jarosław Makowski, szef katowickich struktur Platformy Obywatelskiej i radny PO w Sejmiku.

Koalicja Obywatelska poprze też obecnie urzędujących prezydentów miast z PO: Andrzeja Kotalę w Chorzowie, Dawida Kostempskiego w Świętochłowicach, Piotra Kuczerę w Rybniku i Arkadiusza Chęcińskiego w Sosnowcu.

W Jaworznie Platforma i Nowoczesna poprze posła PO Pawła Bańkowskiego, a w Mysłowicach posła PO - Wojciecha Króla. W Rudzie Śląskiej o fotel prezydenta zawalczy Aleksandra Skowronek, szefowa PO w mieście. W Żorach Koalicja Obywatelska stawia na Wojciecha Kałużę, związanego z Nowoczesną.

Koalicja PO i Nowoczesnej prowadzi negocjacje w sprawie wspólnych kandydatów w kolejnych miastach. Ma też wystawić wspólne listy do rad miejskich.

Wcześniej swoich kandydatów na prezydentów miast podało Prawo i Sprawiedliwość. W Katowicach poparcie PiS uzyskał bezpartyjny, urzędujący prezydent Marcin Krupa, który jednak nie ogłosił jeszcze decyzji o kandydowaniu.

W Zabrzu PiS będzie reprezentował radny miejski Borys Borówka, adiunkt w Instytucie Geologii Stosowanej Politechniki Śląskiej. W Jastrzębiu-Zdroju - prawnik Łukasz Kasza, przewodniczący Rady Miasta, a w Rybniku - radny Łukasz Dwornik, szef miejskich struktor Prawa i Sprawiedliwości.

W Będzinie PiS stawia na Arkadiusza Grabowskiego, a w Dąbrowie Górniczej - na Tatianę Duraj-Fert. W Jaworzno PiS popiera bezpartyjnego, urzędującego prezydenta Pawła Silberta. W Sosnowcu PiS wystawia Renatę Zmarzlińską-Kulik,a w Zawierciu - Beatę Chawulę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy