Nowy numer 46/2019 Archiwum

Bądź jak Jezus w Boże Ciało

W czwartek czeka nas kolejna edycja ekumenicznego koncertu w parku Słupna w Mysłowicach. Wystąpią gwiazdy chrześcijańskiej muzyki z Polski i spoza kraju. Wstęp wolny.

Do Mysłowic przyjedzie m.in. australijski duet For King & Country. Fani mówią o nich, że jest to australijska odpowiedź na niezwykle popularną grupę Coldplay.

Inna światowa gwiazda koncertu "Bądź jak Jezus" to amerykańska wokalistka pop i kompozytorka Britt Nicole. Jej album "Gold" był nominowany do nagrody Grammy w kategorii najlepszy album CCM.

Na scenie parku Słupna zabrzmią różne gatunki muzyki współczesnej: funky, soul i pop zapewni trójmiejski zespół 12 Kamieni, wystąpi raper Poison, czyli Piotr Plichta, a doskonale znany m.in. z niedawnej płyty "Pieśni naszych ojców" Mate.O poprowadzi wieczór uwielbienia ON 1.

Zza bliskiej granicy przyjedzie polsko-czeski muzyk z Zaolzia Adam Bubik. Natomiast dla zespołu Pathlife z Bielska-Białej występ będzie nagrodą za zwycięstwo w tegorocznym konkursie "Non-Stop CCM".

Muzyka CCM, czyli współczesna muzyka chrześcijańska (CCM to skrót angielskiego Contemporary Christian Music), łączy chrześcijan z różnych Kościołów. Piosenki tworzone i wykonywane przez ewangelików są chętnie słuchane i śpiewane przez katolików i odwrotnie.

Taki też jest cel koncertu w Mysłowicach, stąd jego nazwa "ekumeniczny koncert rodzinny". Dodatkowo dla katolików będzie to okazja do uczczenia przypadającego w tym roku 150-lecia dekanatu Mysłowice.

Koncert w parku Słupna odbędzie się już po raz 9. Dla dzieci będzie tam bezpłatne miasteczko zabaw, dla dorosłych - kiermasze wydawców chrześcijańskich. Początek o 15.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama