Sukces śląskich policjantów

Ponad tysiąc funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego Policji o świcie wzięło udział w akcji na gigantyczną skalę.

Dwie wielkie operacje, dotyczące zorganizowanych grup przestępczych, zostały przeprowadzone w województwach śląskim i małopolskim. Jak podaje biuro prasowe śląskiej policji, w trakcie działań zatrzymano łącznie 39 osób, z czego 38 podejrzanych jest o udział w zorganizowanych grupach przestępczych powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców.

To efekt trwającego od kilku lat śledztwa, prowadzonego przez śląską policję, nad działalnością zorganizowanej grupy, której członkowie podejrzani są o przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz narkotykowe. Do tej pory w sprawie zatrzymano 15 podejrzanych, z czego 9 aresztowano. Akcja prowadzona jest pod nadzorem dwóch zamiejscowych wydziałów Prokuratury Krajowej.

Policjantów z CBŚP wsparli BOA KGP, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Krakowie, Samodzielnych Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji komend wojewódzkich z całego kraju, Straży Granicznej, a nawet Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Katowicach, gdzie przedstawiono im łącznie około 80 zarzutów. Dotyczą między innymi brutalnego pobicia, do którego doszło 30 września ubiegłego roku w Katowicach, oraz pobicia ze skutkiem śmiertelnym, które miało miejsce 24 października 2017 roku w Rudzie Śląskiej. Doszło wtedy do porachunków grup kibicowskich Górnika Zabrze i Ruchu Chorzów. Jeden z mężczyzn został skatowany i trafił do szpitala, gdzie po kilku dniach zmarł.

Podczas akcji policji na Śląsku przeszukano 30 obiektów, zabezpieczając przy tym 150 działek kokainy, niebezpieczne narzędzia typu maczety, gazy bojowe, a nawet dwie sztuki broni.

Zobacz film z akcji CBŚP dostępny TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..