GN 42/2019 Archiwum

Abp Skworc: Trwajmy na modlitwie za górników

W związku z wypadkiem w jastrzębskiej "Zofiówce" ze specjalnym apelem do wiernych archidiecezji katowickiej zwrócił się abp Wiktor Skworc.

Drodzy Diecezjanie, Bracia i Siostry!

Jak zawsze w przypadku katastrof górniczych, tak i tym razem na informację o wstrząsie na kopalni "Zofiówka" w Jastrzębiu Zdroju Kościół na Górnym Śląsku odpowiada intensywną modlitwą.

Wołamy do Boga – Pana Życia – o ochronienie życia pięciu ofiar potężnego wstrząsu w czeluściach kopalni. Modlimy się za wszystkich niosących im pomoc, za ratowników górniczych i sztab ratowniczy.

Z modlitewnym wsparciem stajemy przy rodzinach tych, którzy w planowym czasie nie wyjechali na powierzchnię i oczekują na pomoc w zasypanym chodniku.

Niech ta modlitwa wiernych Kościoła na Górnym Śląsku wybrzmi raz jeszcze, szczególnie mocno – jutro – w niedzielę – we wszystkich parafiach archidiecezji katowickiej!

Wzywajmy pomocy patronki górników św. Barbary i trwajmy na modlitwie, którą wspierają też Siostry Karmelitanki i inne zgromadzenia zakonne.

Wszystkim zgromadzonym na niedzielnej Eucharystii udzielam pasterskiego błogosławieństwa: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!

+ Wiktor Skworc

ARCYBISKUP METROPOLITA

KATOWICKI

Katowice, 5.05.2018 r.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • don
  06.05.2018 00:33
  Dlaczego wyróżnił Karmelitanki? Czy siostry albo bracia w innych zakonach modlą się gorzej? Karmelitanki i inni. Tak, jak po filmie lecą napisy, to są wymieniani aktorzy, a dalej jest: I INNI. Niewiele znaczący, których udział w całości był znikomy. Gdybym była poproszoną o modlitwę zakonnicą z innego zakonu, poczułabym się nieważna.
  doceń 0
 • Ana
  06.05.2018 17:53
  Droga DON - a chciałabyś by wymienianie wszystkich zgromadzeń zakonnych zajęło więcej miejsca niż cała informacja biskupa? Co wtedy byś napisała? Że nie szanuje Twojego czasu, że nudne... i nie wiem co jeszcze. Pomyśl zanim napiszesz głupotę.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama