Nowy numer 30/2021 Archiwum

Sport, muzyka, zabawa – maj w Arenie Gliwice

Najnowocześniejsza i największa hala widowiskowo-sportowa w Polsce rozpoczyna sezon imprezowy. Zanim 30 maja w Arenie Gliwice (ul. Akademicka 50) wystąpi światowej sławy DJ Armin van Buuren, w otoczeniu obiektu odbędzie się kilka dużych wydarzeń sportowych i muzycznych. Podczas Dni Otwartych będzie także okazja obejrzeć imponującą inwestycję od środka. Udanej zabawy życzy Miasto Gliwice!

12 i 13 maja
Dni otwarte Areny Gliwice

Podobno obejście wszystkich pomieszczeń w hali zajmuje 2 dni – na dwudniowe zwiedzanie areny zaprasza 12 i 13 maja Fundacja Radan, która odpowiada za organizację imprez w Arenie. Spokojnie, uczestnicy Dni Otwartych nie będą musieli okrążać wszystkich pomieszczeń! Sport, muzyka, zabawa – maj w Arenie Gliwice   Arena Gliwice Z. Daniec /UM Gliwice Będzie można zobaczyć najciekawsze i najbardziej spektakularne miejsca, czyli między innymi ogromną, mogącą pomieścić ponad 17 tys. widzów arenę główną oraz przystosowaną do treningów i rozgrywek sportowych arenę małą. Podczas Dni Otwartych będzie można także poczuć się jak wyjątkowy gość obiektu w jednej z 30 lóż dla VIP-ów.

• sobota 12 maja, godz. 10.30–21.00
• niedziela 13 maja, godz. 10.30–17.00

Wejście na teren Areny: w pobliżu placu i parkingu między ul. Akademicką i Kujawską, od strony Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej

12 i 13 maja
Rajd Miejski 360 stopni 

80 km pieszo, kajakiem, na rowerze i na rolkach jednego dnia to niezły wycisk, ale co roku kilkadziesiąt drużyn daje radę! 12 maja o godz. 10.00 zawodnicy spotkają się na starcie i mecie przy supernowoczesnym obiekcie widowiskowo-sportowym – Arenie Gliwice. Sport, muzyka, zabawa – maj w Arenie Gliwice   Rajd Miejski Gliwice 360 stopni Z. Daniec /UM Gliwice Tegoroczne zadania, z którymi zmierzą się uczestnicy rajdu, do ostatniej chwili są trzymane w tajemnicy, tak samo jak trasa zawodów. Sport, muzyka, zabawa – maj w Arenie Gliwice   Rajd Miejski Gliwice 360 stopni Z. Daniec /UM Gliwice Poza siłą mięśni przyda się także dobra orientacja w terenie i umiejętność główkowania. Sport, muzyka, zabawa – maj w Arenie Gliwice   Rajd Miejski Gliwice 360 stopni Z. Daniec /UM Gliwice

13 maja na lżejszym, 10-kilometrowym odcinku o godz. 11.00 wystartują rodziny. Trasa zawodów będzie krótsza, ale bardzo urozmaicona. Niedzielne zawody to zabawa – nie ma medali i miejsc na podium, zwycięzcami są wszyscy, którzy dotrą na metę.

W trakcie trwania Rajdu Miejskiego 360 stopni przy Arenie Gliwice zaplanowano dużo innych atrakcji na specjalnym pikniku rodzinnym. Sport, muzyka, zabawa – maj w Arenie Gliwice   Rajd Miejski Gliwice 360 stopni Z. Daniec /UM Gliwice Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w zabawach, konkursach, poszaleć na dmuchańcach i eurobungee. Wstęp na piknik jest wolny, początek w sobotę i niedzielę o godz. 12.00.

12 maja
ŚLĄSK MATURZYSTOM

Tuż po wręczeniu nagród zwycięzcom Rajdu Miejskiego 360 stopni, o godz. 19.20 na scenie przy Arenie Gliwice rozpocznie się impreza Śląsk Maturzystom. To świetna okazja, żeby odstresować się między egzaminami i bliżej poznać Politechnikę Śląską, jedną z najlepszych uczelni technicznych w kraju. Sport, muzyka, zabawa – maj w Arenie Gliwice   IRA Materiały organizatora Arena Gliwice sąsiaduje z dzielnicą akademicką i administrowanymi przez „polibudę” kortami tenisowymi, halami sportowymi i lodowiskiem. Sport, muzyka, zabawa – maj w Arenie Gliwice   GrubSon Materiały organizatora Dla maturzystów i nie tylko zagrają zespół IRA, wyjadacze polskiej sceny rockowej, oraz GrubSon, jeden z najciekawszych śląskich raperów. Wstęp wolny.

W programie jest również wręczenie nagrody dla najlepszego maturzysty 2017 roku, przyjętego na pierwszy rok studiów na Politechnice Śląskiej.

17 i 18 maja
IGRY 2018

Finałowe imprezy podczas juwenaliów to będzie HIT! Na szczęście teren przy Arenie Gliwice jest na tyle duży, że bez problemu pomieści wszystkich miłośników dobrej zabawy i najlepszej muzyki.

17 maja po odebraniu kluczy do miasta z rąk władz samorządowych żacy barwnym korowodem przejdą z Rynku pod IGROWĄ scenę. Tego wieczoru wystąpią: jajcarski i sarkastyczny Jan Niezbendny, punkowo-folkowa formacja Koniec Świata, siarczyście śmieszni Bracia Figo Fagot, megapopularna bluesowo-rockowa grupa Ørganek i metalowa kapela Event Urizen. Sport, muzyka, zabawa – maj w Arenie Gliwice   Organek Materiały organizatora

Po nocnej regeneracji 18 maja czeka nas druga porcja koncertów, zagrają:  znany miłośnikom reggae zespół The Bartenders, reprezentanci elektronicznej sceny alternatywnej – Bokka, kultowe Elektryczne Gitary i hip-hopowa formacja Pokahontaz. To będzie jedna z najciekawszych edycji IGRÓW! Sport, muzyka, zabawa – maj w Arenie Gliwice   The Bartenders Materiały organizatora

Na wszystkie koncerty wstęp wolny. Rozpoczęcie występów w czwartek i piątek planowane jest na godz. 18.00.   

30 maja
„A State Of
Trance” – Armin van Buuren

Gliwice są jedynym miastem w Polsce, w którym holenderski DJ zaprezentuje swoje show. Ultranowoczesny obiekt przy ul. Akademickiej będzie gospodarzem widowiska „Be in the moment”, w którym wezmą udział fani z całego świata. To niezwykłe wydarzenie zainauguruje działalność Areny. Gliwice.       

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama