Nowy numer 37/2021 Archiwum

Dziesiątki pytań i setki ankietowanych w Bytomiu

Czy Bytom to szare miasto ze zniszczonymi kamienicami? A może to jedynie stereotyp? W Bytomiu przeprowadzono badania dotyczące jakości życia w mieście.

Dziesiątki pytań i setki ankietowanych w Bytomiu   Kamienice w Bytomiu Fot. Roman Koszowski /Gosc Niedzielny W ramach planowanej rewitalizacji urzędnicy postanowili zapytać nie tylko mieszkańców miasta, ale całego regionu, "jak widzą Bytom". Pytania dotyczyły przede wszystkim oczekiwań mieszkaniowych oraz jakości życia w mieście. Wśród respondentów byli także studenci śląskich uczelni. Mówi Izabela Domagała z Urzędu Miasta w Bytomiu:

Ankieterzy pytali studentów, przedsiębiorców i przedstawicieli tzw. "klasy kreatywnej" o to, czy Bytom jest atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. A co o Bytomiu sądzą jego mieszkańcy?

Urzędnicy zapowiadają, że wezmą pod uwagę wyniki ankiet. We wrześniu w Bytomiu ma odbyć się Forum Inwestycji Mieszkaniowych, podczas którego miasto przedstawi nowe propozycje działań w zakresie polityki mieszkaniowej.

 

Dziesiątki pytań i setki ankietowanych w Bytomiu   Bytom - targowisko przy ul. Rostka Fot. Roman Koszowski /Gosc Niedzielny

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama