Nowy numer 41/2018 Archiwum

Koncert i warsztaty Karola Mossakowskiego

Młody, utalentowany, mający na swoim koncie wiele artystycznych sukcesów organista gościł w diecezji gliwickiej.

Karol Mossakowski przyjechał do naszej szkoły z Paryża, gdzie aktualnie mieszka i pracuje – mówi Mariola Brzoska, dyrektor Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej II stopnia i Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach. – W niedzielę 8 kwietnia zagrał fantastyczny koncert organowy na inauguracji IX edycji festiwalu Koncerty Organowe w Konwikcie. Podczas koncertu usłyszeliśmy m.in. improwizacje w różnych stylach nt. polskich pieśni wielkanocnych. W dwa kolejne dni prowadził zajęcia z gry i improwizacji organowej dla naszych uczniów – przed południem przy organach w kościele Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach, a po południu w naszej szkole. Młodzież była zachwycona, a Mossakowski pod wrażeniem zaangażowania i zapału uczniów.

Karol Mossakowski pochodzi z Grudziądza. Jest pierwszym w historii polskim organistą przyjętym do klasy organów w Narodowym Konserwatorium Paryskim, finalistą konkursu na prestiżową posadę tytularnego organisty w Katedrze Notre-Dame w Paryżu, laureatem wielu międzynarodowych konkursów. Jest ceniony jako wykonawca i improwizator. Obecnie prowadzi klasę organów i improwizacji w Konserwatorium im. Hectora Berlioza w Paryżu. Jest również organistą tytularnym katedry Notre Dame de la Treille w Lille.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy