Nowy numer 15/2024 Archiwum

3,7 mln zł na nowe placówki dla seniorów

O tych pieniądzach z programu "Senior+" dla samorządów województwa śląskiego poinformowała w Katowicach minister Elżbieta Rafalska.

- Wszystkie samorządy z województwa śląskiego, które złożyły wnioski w programie "Senior+", otrzymały środki - powiedziała 16 marca w Katowicach minister Elżbieta Rafalska.

Poinformowała, że kierowane przez nią Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło na budowę i wyposażenie placówek dla seniorów w województwie śląskim ponad 3,7 mln złotych. Do tej pory umowy w sprawie programu Senior+ w województwie śląskim podpisały Siemianowice Śląskie i Knurów.

Samorządy te chcą utworzyć i wyposażyć kluby seniora. Knurów otrzyma na ten cel 297 tys. zł, a Siemianowice Śląskie 120 tys. złotych. To drugie miasto chce za te pieniądze - wraz z wkładem własnym wynoszącym 25 tys. zł - wyremontować i wyposażyć klub seniora w Centrum Kultury "Jarzębina" w dzielnicy Bytków.

Kolejnych 18 śląskich samorządów będzie mogło podpisać umowy wkrótce.

24 dalsze samorządy z województwa śląskiego otrzymają stałe dofinansowanie na utrzymanie już istniejących placówek dla seniorów. Ministerstwo przekaże im na ten cel ponad 2 mln złotych.

Minister Elżbieta Rafalska 16 marca odwiedziła także Ośrodek dla Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa w Rudzie Śląskiej, prowadzony przez Caritas Archidiecezji Katowickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy