Rekolekcje dla 1,5 tys. młodych Chorzowa

Hip-hop, obraz, dźwięk, świadectwa, spowiedź i modlitwa w hali sportowej… To będą pierwsze w naszej archidiecezji takie rekolekcje dla młodzieży. Możesz je współtworzyć.

Rekolekcje "Impuls" dla gimnazjalistów z Chorzowa odbędą się od 12 do 13 marca w hali sportowej MORIS przy ul. Dąbrowskiego 113 w Chorzowie (niedaleko stadionu Ruchu).

Do hali przyjdzie 1,5 tys. młodych, którzy potrzebować będą 100 wolontariuszy i 50 spowiadających księży. Wszystko zakończy się 14 marca Mszą już w kościele św. Jadwigi Śląskiej.

Kierunek: ewangelizacja

Pierwszego dnia z koncertem i swoim świadectwem do młodych przyjadą do nich Rymcerze, czyli Bęsiu i DJ Yonas, drugiego -  Muode Koty. Oba zespoły to muzyka młodych - rap i hip-hop - na najwyższym poziomie. Artyści wystąpią na profesjonalnej multimedialnej scenie, z nagłośnieniem, z dużymi panelami ledowymi, na których cały czas będą wyświetlane animacje, grafiki, filmy.

MUODE KOTY - IMPULS (prod. WEŁENKA)
MUODE KOTY

Każdy dzień rekolekcji będzie składać się z dwóch części: "zobacz" i "doświadcz". - Będzie kerygmat, czyli głoszenie Jezusa żywego, obecnego tu i teraz dla ciebie, który cię kocha, który chce cię zbawić - mówi z pasją ks. Emanuel Pietryga, proboszcz parafii św. Jadwigi Śląskiej, pomysłodawca "Impulsu". - My często katechizujemy bez ewangelizacji, a katecheza jest pogłębieniem, echem wiary. Wiarę w młodych trzeba wzbudzić i taki właśnie jest zamiar tych rekolekcji - dodaje.

Włącz się w "Impuls"

Koncert i nauczanie w pierwszym dniu mają doprowadzić młodych do spowiedzi, w drugim - do skorzystania ze specjalnej modlitwy prowadzonej dla nich przez kapłanów i świeckich. Trzeciego dnia - już w kościele - każdy z nich będzie mógł podzielić się świadectwem tego, co przeżył na rekolekcjach.

Wolontariuszy potrzeba do witania gości, obsługi szatni, rozdawania posiłków, obstawienia sektorów, rozdawania materiałów dla gości i układania krzeseł. Więcej informacji u Tomasza Żaka: tomasz.zak@apfsolutions.pl, zgłoszenia najpóźniej do końca lutego. Kapłani chcący spowiadać (12 marca o 12.00) proszeni są o kontakt z ks. Emanuelem Pietrygą. "Impuls" można wesprzeć, wysyłając darowizny z dopiskiem: na cele statusowe - Impuls na konto Fundacji Wszystko Nowe lub parafii św. Jadwigi.

Głównymi organizatorami wydarzenia są parafia św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie oraz Diakonia Świętej Rodziny z Katowic-Józefowca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..