Nowy numer 41/2019 Archiwum

Za posługę w więzieniu

Ks. Andrzej Giszka, kapelan Aresztu Śledczego w Gliwicach, otrzymał Brązową Odznakę przyznaną przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę za zasługi w pracy panitencjarnej z więźniami.

Odznaczenie zostało przyznane 22 stycznia w Warszawie i wręczone 9 lutego na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

W gliwickim areszcie powstał program resocjalizacji przez wiarę, prowadzone są kursy biblijne i ewangelizacyjne oraz przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

Ponadto została powołana fundacja dla wykluczonych, a osadzeni mogą korzystać z zajęć edukacyjnych, m.in. z języka angielskiego, gry na gitarze czy obsługi komputera.

W areszcie cyklicznie odbywają się nawet kursy pisania ikon. Więcej o tym nietypowym pomyśle pracy z więźniami przeczytasz TUTAJ.

Za posługę w więzieniu   Brązowa Odznaka Archiwum prywatne

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL