GN 45/2019 Archiwum

Śląsk świętuje 100-lecie Niepodległej

IPN Katowice przedstawił w poniedziałek swoje propozycje związane z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Oddział IPN w Katowicach przygotował z tej okazji kalendarz na rok 2018 „Z myślą o Niepodległej”, w którym przedstawiono postacie dwunastu działaczy, dążących do włączenia Górnego Śląska w granice Rzeczypospolitej.

Ponadto wydano kilka różnego rodzaju publikacji okolicznościowych, które są związane z działaniami niepodległościowymi na terenie Śląska. Liczne wystawy, warsztaty i konkursy uzupełniają listę inicjatyw związanych z rocznicą.

W planach są także warsztaty dla nauczycieli, konkursy skierowane do młodzieży oraz wykłady i prelekcje skierowane do wszystkich chętnych.

Szczegółowe plany dotyczące obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, zostały przedstawione podczas konferencji prasowej w Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia w Katowicach. 

W konferencji wzięli udział: prof. Włodzimierz Suleja, dyrektor Biura Badań Historycznych IPN, dr Andrzej Sznajder, dyrektor Oddziału IPN w Katowicach oraz Ryszard Mazgol, naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Katowicach.

Poniżej filmik promujący ogólnopolską akcję Instytutu Pamięci Narodowej #mojaniepodległa

IPNtv: #mojaniepodległa
IPNtvPL

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • Ks. Adi
    30.10.2018 22:14
    Górny Śląsk został do Polski PRZYŁĄCZONY w 1922 roku i przed rozbiorami Rzeczpospolitej NIE BYŁ jej częścią więc świętowanie 100-lecia niepodległości w tym regionie jest totalną bzdurą i nieporozumieniem.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama