Nowy numer 41/2019 Archiwum

Nieście to światło jako symbol pokoju

W piątek 22 grudnia w siedzibie Kurii Diecezjalnej w Gliwicach biskup Jan Kopiec odebrał od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju.

Harcerze odpowiedzialni za przekazywanie światła z Betlejem jak co roku przybyli także do biskupa gliwickiego, aby przekazać ten ważny symbol. Biskup przyjął harcerzy popołudniu w siedzibie Kurii w Gliwicach.

Po odśpiewaniu kolędy i odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzinach Pana Jezusa, bp Kopiec zwrócił się do harcerzy ze słowami wdzięczności. - To bardzo ważne, że jako ludzie młodzi czujecie się odpowiedzialni za przekazywanie tego światła - powiedział.

Biskup podziękował harcerzom, że każdego roku przybywają, aby przekazać Betlejemskie Światło. Zachęcając ich do wytrwałości w tym dziele. - Nieście to światło, jako symbol pokoju - zachęcał.

Harcerze już od poniedziałku wędrują z Betlejemskim Światłem Pokoju po Gliwicach, zanosząc je do różnych urzędów, instytucji i parafii, skąd wędruje ono także do domów ludzi, by zapłonąć m.in. na wigilijnych stołach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL