Nowy numer 42/2019 Archiwum

Metropolia śląska: Od dzisiaj darmowe bilety dla dzieci i młodzieży

Będzie też jeden wspólny bilet dla mieszkańców Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM).

Przedstawiciele GZM i dotychczasowi główni organizatorzy transportu publicznego w naszym regionie: KZK GOP, MZKP w Tarnowskich Górach, MZK w Tychach oraz wójt gminy Rudziniec stosowne porozumienie w sprawie wprowadzenia nowej wspólnej taryfy na bilety jednorazowe podpisali już we wtorek 19 grudnia 2017 roku.

Podjęli również decyzję o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży do lat 16. Darmowe bilety będą obowiązywać od 1 stycznia 2018 r.

Mieszkańcy Tychów zamiast dwóch biletów kupią tylko jeden. Jak przyznaje Miłosz Stec, zastępca prezydenta miasta Tychy ds. infrastruktury, to duże ułatwienie dla pasażerów podróżujących dotychczas na całym obszarze KZK GOP.

- Zależy nam na komforcie podróżowania i wysokiej jakości świadczonych usług - dodaje Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu GZM. - Zwracamy również uwagę na wciąż rosnące zanieczyszczenie środowiska. Planujemy m.in. obniżenie cen biletów okresowych oraz ogłaszanie bezpłatnych przejazdów w tzw. „dni smogowe”.

Wprowadzone rozwiązanie to wynik wieloletnich rozmów i pierwszy krok do dalszych działań. Zmiany będą następować stopniowo i pojawią się już od 1 stycznia 2018 r.

Od 2019 r. dotychczasowych organizatorów transportu publicznego na stałe zastąpi jeden.

Na spotkaniu w Katowicach poruszono również temat utworzenia Kolei Metropolitalnej, która w przyszłości miałaby zastąpić Koleje Śląskie.

Metropolia śląska: Od dzisiaj darmowe bilety dla dzieci i młodzieży   Podpisanie porozumienia w sprawie ustanowienia zintegrowanego systemu taryfowo-biletowego w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Monika Gąsiorowska

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL