Szramek dla Mariusza Kozubka

Tym razem nagrodę imienia błogosławionego kapłana otrzymał twórca młodzieżowego Teatru Franciszka.

Nagrodę im. bł. ks. Emila Szramka kapituła przyznała mu za stworzenie wielkiej, spójnej i twórczej wspólnoty ewangelizacyjnej młodych, przybliżającej współczesności w sposób odkrywczy i oryginalny drogę do Boga.

Mariusz Kozubek w naszej archidiecezji znany jest głównie dzięki stworzonym przez niego spektaklom, od 2013 r. mającym swoją premierę w okolicach dni papieskich. To pochodzący z Gliwic reżyser, aktor, wokalista, pedagog oraz "franciszkowy tata", jak na swoim fanpage'u pisze o nim Teatr Franciszka.

Reżyser jest twórcą ponad 30 autorskich premier: spektakli dramatycznych, muzycznych, przedstawień ulicznych i widowisk. Wśród nich są wszystkim dobrze znane megawidowiska "Franciszek - wezwanie z Asyżu",  "Exodus” oraz "Jonasz", a także musicale "Tobiasz", "Ewangelia według... Kobiet" oraz "Dawid".

- W Teatrze Franciszka robi wszystko, począwszy od pomysłu, przez pisanie scenariuszy, reżyserię, wszelkie decyzje i wizje, a nawet wykonując elementy scenografii. Potrafi stworzyć przy tym niezwykłą atmosferę: kocha i wymaga, dając młodym wsparcie i motywację. Młodzież z teatru mówi bez wahania: "Jest dla nas autorytetem" - mówi o nim ks. Robert Kaczmarek, współzałożyciel Teatru Franciszka.

Poniżej przypominamy spektakle wyreżyserowane przez laureata:

Więcej o Mariuszu Kozubku piszemy w "Gościu Katowickim" (nr 50/2017 na 17 grudnia).

Nagrodę im. bł. ks. Szramka otrzymuje osoba, która odznacza się szczególnie pożyteczną i znaczącą działalnością społeczną dla dobra mieszkańców Katowic i promocji miasta w tych dziedzinach, które były bliskie bł. ks. Szramkowi. Przyznawana jest co roku 8 grudnia w kościele Mariackim w Katowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..