Nowy numer 08/2024 Archiwum

Służył wiernie całemu Kościołowi

Modlitwa w 35. rocznicę śmierci ks. prof. Wacława Schenka.

W ostatnią październikową niedzielę bytomska parafia Wniebowzięcia NMP obchodziła 35. rocznicę śmierci dawnego proboszcza, ks. Wacława Schenka, prałata i profesora. Mszy św. w jego intencji przewodniczył bp Jan Kopiec. W homilii, nawiązując do czytań mszalnych traktujących o przykazaniu miłości Boga i bliźniego, podkreślił nauczycielski wymiar Kościoła i kapłaństwa.

Służył wiernie całemu Kościołowi   Ks. prof. Wacław Schenk Henryka Andrzejczak Przypomniał, że na kapłanach spoczywa zadanie przekazywania – słowem i przykładem własnego życia – Bożego przesłania miłości. Zdaniem biskupa gliwickiego, tak właśnie pojmował i realizował swoje kapłaństwo ks. Wacław Schenk w trudnych czasach dwóch różnych systemów totalitarnych. Wyjątkowo pracowity i zdolny, utalentowany i mądry służył wiernie całemu Kościołowi powszechnemu, lokalnemu Kościołowi śląskiemu i parafii bytomskiej – jako uczony i duszpasterz zarazem. Dobrze w dzisiejszych, także trudnych czasach kultywować pamięć wielkich poprzedników – nauczycieli Dobrej Nowiny, wydobywać ich sylwetki ku wdzięcznemu przypomnieniu i własnemu ubogacaniu się przykładami godnego podziwu realizowania przykazania miłości Boga i bliźniego.

Bezpośrednio po Mszy św. bp Jan Kopiec wraz z zaproszonymi gośćmi udał się na cmentarz przy ul. Powstańców Śl., by pomodlić się przy grobie ks. Wacława Schenka.

Służył wiernie całemu Kościołowi   Modlitwa przy grobie ks. prof. Wacława Schenka Henryka Andrzejczak

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy