Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dni Dziedzictwa

Koncerty i wykłady historyczne odbędą się w październiku i listopadzie w zabytkowym kościele św. Marcina w Starych Tarnowicach.

Stowarzyszenie Dziedzictwo, działające przy zabytkowym kościele św. Marcina w Starych Tarnowicach, przygotowało cykl wykładów i wydarzeń kulturalnych związanych ze świątynią oraz szeroko pojętą tradycją.

Pierwszy wykład nt. "Gródek rycerski, czyli Stare Tarnowice okiem archeologa" wygłosił już 15 października Wojciech Kawka z Oddziału Górnośląskiego Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich.

Kolejny - 29 października o 17.30 - przedstawi dr Dariusz Woźnicki, dyrektor Instytutu Kultury Rycerskiej w Tarnowskich Górach, który opowie o dobroczyńcach tarnowickiej parafii oraz przedstawicielach lokalnej szlachty pochowanych w krypcie zabytkowego kościoła.

W uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada o 17.30, zespół Zakochani zagra koncert pt. "Marzenia o Niebie" - to nawiązanie do koncertów zaduszkowych, jakie odbywają się na wielu zabytkowych cmentarzach.

Zaś w Święto Niepodległości największym wydarzeniem będzie koncert Mate.O pt. "Pieśni naszych ojców" - 11 listopada o 15.00 w nowym kościele św. Marcina. To zanurzenie w narodową i religijną tradycję, która stworzyła i przez wieki umacniała naród polski.

Dzień później, 12 listopada, w godz. 10.00-13.30 w salkach parafialnych odbędzie się "Gościna u św. Marcina", czyli kiermasz ciast i pamiątek, a o 15.30 - okazja do zwiedzania zabytkowego kościoła z przewodnikiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL