Nowy numer 50/2018 Archiwum

Senat przyjął ustawę o świadczeniu rekompensacyjnym za deputat węglowy

Do końca roku emerytowani górnicy i renciści, a także wdowy i sieroty po nich, otrzymają jednorazową wypłatę w wysokości 10 tysięcy złotych.

Węgiel przy KWK "Wujek-Śląsk"
  Węgiel przy KWK "Wujek-Śląsk" Roman Koszowski /Foto Gość Rekompensaty będą kosztowały budżet ponad 2 miliardy 300 tysięcy złotych. Skorzysta z nich ponad 235 tysięcy rodzin górniczych. Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski podkreślił, że są to osoby, które kiedyś pobierały deputat, w naturze lub w gotówce i zostały pozbawione nabytego uprawnienia:

Wiceminister wyjaśnił, że świadczenia rekompensacyjnego nie dostaną osoby, które przeszły na emeryturę później i też nie otrzymały deputatu:

Za przyjęciem ustawy głosowało 59 senatorów, przeciw było 26, a 3 wstrzymało się od głosu. Ustawa czeka już tylko na podpis prezydenta i wejdzie w życie od następnego dnia. Uprawnieni emeryci-górnicy będą mieli trzy tygodnie na złożenie wniosków o wypłatę rekompensat.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy