GN 41/2019 Archiwum

Orkan uderzył w Śląsk

Ranne 3 osoby, pociąg, który utknął w Kobiórze, ponad 100 tys. odbiorców bez prądu - to skutki nocnej wichury w województwie śląskim.

Orkan Ksawery zerwał też w nocy z 5 na 6 października na terenie województwa 3 dachy, a ponad 40 uszkodził.

Trzy osoby ucierpiały z powodu przewracających się drzew. Jedna z nich - w powiecie gliwickim, dwie kolejne - w powiecie cieszyńskim, gdzie drzewo runęło na samochód.

Ze skutkami orkanu walczyło około 1700 strażaków, w tym blisko tysiąc druhów z jednostek OSP. Interweniowali w nocy ponad tysiąc razy.

Wichura zerwała 74 linie energetyczne, uszkodziła też trakcje kolejowe. Wiele pociągów było kierowanych okrężnymi drogami, a jeden z nich utknął na pewien czas w Kobiórze.

Z powodu drzew, powalonych na trakcję kolejową, Koleje Śląskie wprowadziły wcześnie rano zastępczą komunikację autobusową na odcinkach: Cieszyn - Kaczyce oraz Wisła Głębce - Goleszów.

Przejściowe kłopoty występowały też rano na kolejowych odcinkach Mysłowice - Oświęcim, Pszczyna - Rybnik, Pszczyna - Tychy, Węgierska Górka - Żywiec, Rybnik - Leszczyny i  Lubliniec - Kalety.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL